1000S Passenger immersion suit

1000S Passenger immersion suit

83300

En EASA ETSO 2C-503 godkjent drakt som er utformet for helikopterpassasjerenes komfort og sikkerhet ved flyvninger over åpent hav.

En EASA ETSO 2C-503 godkjent drakt som er utformet for helikopterpassasjerenes komfort og sikkerhet ved flyvninger over åpent hav. Drakten er godkjent som en 4-timers drakt.

Draktens ytre skall er vanntett, pustende og flammehemmende mens det termiske foret bruker faseendringsmaterialer for å regulere temperatur.

For helikopter-transport er drakten kompatibel med Halo redningsvest for passasjerer.

Fakta

  • Hals- og erm mansjetter i glideskin neopren som er supermyk og komfortabel
  • Et lett, behagelig anti-bakterielt fôr med avansert faseendringsmateriale utviklet av NASA bidrar til å regulere kroppstemperaturen. Gir økt komfort i daglig bruk og forbedrere utholdenheten i kaldt vann om ulykken skulle være ute
  • Gore-Tex Nomex yttermateriale som kombinerer pusteevne med brannbeskyttelse
  • Diagonal vanntett glidelås som er lett å lukke
  • Ventil på erme/skulder som sikrer at drakten luftes maksimalt ut
  • Bransjens største størrelsesområde sikrer tilpasset passform - for økte sikkerhet og komfort
  • Draktens unisex-design gir komfort for alle høyder mellom 150 cm og 220 cm
  • AES versjon er kun tilgjengelig med metallglidelås og leveres vakuumpakket i en forseglet foliepose.
  • Vakuumpakking utvider draktens serviceintervall til hvert 5. år.
Drakt med Halo Redningsvest

Mer informasjon

Sertifiseringer

Relaterte produkter

Produkt lagt til for å sammenligne.